Permanentný make-up je metóda dočasného líčenia, pri ktorej sa do hornej vrstvy pokožky - epidermy, implantujú prírodné farbivá. Možno tak upraviť veľkosť, hustotu aj šírku obočie alebo v prípade chýbajúceho obočia jej možno kompletne vymodelovať. Oči zvýrazniť očnou linkou neba Môžeme docieliť zlepšenie tvaru pier, či potlačiť ich asymetriu.

  • Ste v časovej tiesni, v pracovných vyťaženia a potrebujú vyzerať dobre?
  • Rozmyslí sa, či byť krásna či dochvíľni?
  • Chcela športu a líčenie Vás zaťažujete?
  • Máte drobnú kozmetickú vadu ako napr. Jazvu v obočí, na perách či očných Vicki?
  • Nosíte okuliare a líčenia je pre Vás ťažkostí?
  • Nebo jednoducho nie ste príliš zručná, ale chcete vyzerať dobre?
  • Nechajte sa teda vesty našimi stránkami, kde Vám poskytneme Niekoľko rad a informácií
  • o metóde líčenie, ktorá Vám umožní byť krásna, príťažlivá a pritom neodbíhat sa Rúž
  • a zrkadlom na toaletu?

 

Permanentný make-up, ďalej len PM, je označenie špeciálne kozmetické metódy líčenia, pri ktorej sa implantujú organické alebo anorganické farbivá do vrchnej vrstvy pokožky - epidermu, špeciálnym prístrojom za použitia pomôcok na jedno použitie.

Prevažne sa táto metóda používa pre úpravu obočia, očných liniek a kontúr pier, ďalej potom pre korekciu vzhľadových vád. Permanentný make-up kladie veľký dôraz na prirodzený vzhľad, nenahrádza líčenie, ale je jeho podkladom. Táto technika vychádza z modifikácie starého tetovacieho umenia, pričom základný rozdiel spočíva v hĺbke implantácie pigmentu.

Pri klasickom tetovanie sa používajú "ťažké farby" s väčším počtom prímesou kovov, ktoré sa vpravujú do hlbšej vrstvy pokožky a nie sú likvidované obrannými systémom (fagocyty, lymfatický systém). Prípadné odstránenie klasického tetovanie je náročné a zostávajú po ňom trvalé následky v podobe jaziev.

Pri PM sa pigment implantuje len do vrchnej vrstvy pokožky epidermis a používajú sa len "ľahká farbivá" (prevažne na prírodnej báze), ktorá sa postupne prirodzeným spôsobom v kombinácii s UV žiarením odbúravajú.

Trvanlivosť permanentného make-upu je veľmi individuálna. Uvádza sa rozmedzí od 1 do 4 rokov. Po uplynutí cca jedného roka permanentný make-up začína postupne strácať svoju sýtosť, ale tvar je stále zreteľný a viditeľný. Postupom času pigment z pokožky úplne vymizne.

Závisí to od typu a veku pokožky, vnútorným a metabolickom prostredí jedinca aj na vonkajších okolnostiach (nadmerné slnečné žiarenie, používanie bieliacich prípravkov na tvári, rôzne omladzujúce ošetrenie v korektívnej dermatológii, používanie laserov, aplikácie BOTOXu, aplikácia výplňových materiálov, detoxikačné kôry atď.) .

Pre predĺženie trvanlivosti permanentného make-upu je dôrazne odporúčané používať pri slnečnom žiarení (vrátane solárií) na pigmentovaná miesta vždy ochranný krém s SPF 50.

 

Aplikácia permanentného make-upu nie je jednorazový úkon, hoci to niektoré kozmetické salóny ponúkajú. V záujme dosiahnutia tých najlepších výsledkov sa každý zákrok vykonáva na dve až tri sedenia. Aplikácia spočíva v úvodnom zákroku, ďalej v I. korekciu a v prípade potreby aj v II. korekciu.

Odstup medzi korekciami je ideálne 4 týždne. Doba môže byť aj dlhšia, ale nie kratšiu, z dôvodu potreby dokonalého zhojenie pokožky a optimálneho usadenie pigmentu v mieste aplikácie. S ohľadom na technológii vykonaní zákroku, jeho riadnej zahojenie a dosiahnutie optimálneho výsledku, je dobré vykonať I., prípadne II. korekciu najneskôr do 6 mesiacov od úvodného zákroku.

Výhodou tohto postupu je, že v čase hojenia po prvom zákroku sa zistí, ako pokožka reaguje na daný aplikovaný pigment. Na základe toho je možné ďalej pozmeniť odtieň pigmentu, výsledok ľahko korigovať, či dolaďovať tvar podľa želania klientky. Korekcia neslúži na to, aby bol zákrok po každom sedení stmavovanie, ale aby bol pigment v pokožke rovnomerne rozložený a tým sa zaručila jeho sýtosť a schopnosť vydržať niekoľko rokov.

Jednorazový zákrok nie je metódou smerujúce k dokonale vykonanému výsledku, ani nie je cenovo výhodnejšie.

Implantované pigmenty sú pre organizmus cudzou látkou. Pôsobením obranných systémov, sa organizmus snaží pigment postupne vylúčiť z pokožky. Preto nikdy po prvej aplikácii nemôže dôjsť k rovnomernému uloženiu pigmentu v pokožke a na zabezpečenie jeho trvanlivosti!

Vždy by mali byť použité pigmenty určené výhradne k permanentnému make-upu, a nie určené na aplikáciu klasického tetovanie. Tieto pigmenty sa z kože neodbúravajú a v tvári majú tendenciu tzv. Migrovať (možné "rozpitiu" pigmentu do miest, kde to nie je žiaduce). Takýto pigment vyzerá farebne veľmi neprirodzene, pretože sa pokožke neprispôsobí a nemožno ho v priebehu času upravovať.

Aký bol pôvodne aplikovaný tvar, taký už zostane do Vašich budúcich rokov. To je nežiaduce, pretože vekom potrebujeme tvár a jeho črty ľahko korigovať. Náš salón navštevuje rad klientiek, ktoré sa stretli s týmto problémom. Následná snaha o nápravu nie je už nikdy 100%. Je zdĺhavá a aj finančne náročná.

Bolestivosť PM je veľmi individuálna, pretože každý klient má inú toleranciu voči bolesti. Bolestivosť zákrokov je však minimálny, pretože sa používajú najkvalitnejšie možno dostupná anestetika na trhu. Používa sa niekoľko druhov anestetík, ktoré sú počas zákrokov rôzne kombinovať tak, aby klient zákrok vnímal čo najmenej bolestivo.